Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Dzień Edukacji Narodowej

LEKCJA POLSKIEGO

WYJĄTOWA – Z WYJĄTKOWYMI UCZNIAMI

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miała miejsce uroczystość – program artystyczny „Lekcja polskiego – wyjątkowa – z wyjątkowymi uczniami”, przygotowany przez nauczycielki, p. Annę Pawlak – Łacinę, p. Anetę Strugacz, p. Iwonę Wcisło oraz młodzież: Magdalenę Cieślak, Patryka Przyborowskiego, Marcela Marczaka  z klasy IV Tt, Weronikę Szczukiecką z klasy IV Tgi, Natalię Dziedzic z klasy III Tg, Krzysztofa Chrabańskiego i Mateusza Faińskiego z klasy IV Tm.

Oprawą światła i dźwięku zajęli się, jak zawsze, uczniowie Kamil Grela i Bartłomiej Klimek z klasy IV Ti.

Była to lekcja, podczas której można było zaobserwować różne postawy uczniowskie i ciężką pracę polonistki, na koniec uhonorowaną wiązanką chryzantem i wiązanką życzeń. Młodzież z SU złożyła życzenia nauczycielom i wręczyła na ręce pana dyrektora i pani wicedyrektor kwiaty, w podziękowaniu za pracę całego grona pedagogicznego. Pan dyrektor Dariusz Kowalczyk wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Półfinały Mistrzostw Województwa w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

          07 października 2019 r. na Stadionie MOSiR-u w Sieradzu odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej chłopców w ramach Licealiady 2018/2019. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 6 miejsce na 11 szkół. Warto podkreślić że ZS nr 2 był najlepszą szkołą z powiatu wieluńskiego.

Szczególne wyróżnienie dla:

  • Mateusza Czyża ucznia kl. 4 Ti który zajął 1 m-ce w rzucie dyskiem
  • Kacpra Janika ucznia kl. 4 Te który zajął 1 m-ce w rzucie oszczepem
  • Kamila Furmańskiego ucznia kl. 3 Ti który zajął 2 m-ce w pchnięciu kulą
  •  Huberta Stępczyńskiego ucznia kl. 4 Tgi który zajął 5 m-ce w skoku w dal
  • Damiana Mendaka ucznia kl.4 Tm który zajął 5 m-ce w skoku wzwyż

oraz wyróżnienia i podziękowania dla pozostałych zawodników reprezentujących naszą szkołę.

Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 :

1. Czyż Mateusz - 4 Ti
2. Janiak Kacper - 4 Te
3. Mendak Damian - 4 Tm
4. Skupiński Jakub - 4 Tm
5. Stępczyński Hubert - 4 Tgi
6. Furmański Kamil - 3 Tia
8. Kluba Patryk - 3 Tm
9. Ciupa Dominik - 2 Tm
10. Kluba Kacper - 2 b ko
11. Koryciak Kuba - 2 b ko
12. Włodarczyk Mateusz - 2 Te
13. Wojtak Jakub - 2 Ti
14. Wójciak Kacper - 1 Ti
15. Małys Kamil - 1 Tm

POWER

Informacja na temat rekrutacji kandydatów do udziału w projekcie

" Z historią w przyszłość ".

           W celu wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym należy zapoznać się z regulaminem rekrutacji. Aby wziąć udział w rekrutacji należy złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

  1. Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym w wersji pisemnej

- wersja pisemna (pdf),

- wersja elektroniczna (link),

Należy pamiętać, że dane w formularzach powinny być pozbawione błędów. Prosimy o uważne wypełnienie obu dokumentów!

  1. Załączniki do Formularza zgłoszeniowego:

- Zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do wyjazdu

- List motywacyjny

- Opinia  wychowawczy  i nauczyciela języka angielskiego

- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Rekrutacja trwa do dnia 16 października 2019 r.

Życzymy powodzenia!

Drzewa całe swe życie ciągle pozostają w ziemi, z której wyrosły.

Zawsze towarzyszą człowiekowi. Ze względu na swą długowieczność,

często są niemymi świadkami historii”.

          W dniu 17.09.2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu włączyli się w akcję nadleśnictwa Wieluń, celem której jest upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą rozpoczęło bombardowanie Wielunia 01.09.1939 roku o godz. 4.40 przez niemieckie lotnictwo. W wydarzeniach z września 1939 r. oraz w całym okresie wojny opór niemieckiemu okupantowi stawiło wielu bohaterów z braci leśnej. W celu upamiętnienia tego wydarzenia Nadleśnictwo Wieluń przygotowało 80 sadzonek dębu szypułkowego (Quercus robur L.), które zostały wyhodowane z nasion dębu oznaczonego numerem 181, posadzonego na Wieluńskim rynku 03.09.2006 roku, będącego potomkiem najstarszego w Polsce Dębu Chrobrego. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Wieluń Pan Paweł Okrasa.

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza otrzymała jedną z 80 sadzonek dębu szypułkowego (Quercus robur L.) oznaczoną nr 181, certyfikat nr 29/181/2019, która została uroczyście wsadzona przed budynkiem szkoły.

         Niech przyszłym pokoleniom uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu daje świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości, przyczyni się do upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, świadcząc o ważności tego wydarzenia.
W imieniu społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Wieluń.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Martą Konieczną-Kucharską, Magdaleną Ingram

fotka1

Narodowe Czytanie Nowel polskich  

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

          W naszej szkole w dniu 11 września 2019 r. miała miejsce, jak co roku, akcja Narodowego Czytania nowel polskich, którą włączyliśmy się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Prezydenta RP. To literackie spotkanie przygotowały bibliotekarki, pani Anna Pawlak – Łacina i pani Anna Konopka, we współpracy z polonistkami panią Marią Wardęgą, panią Iwoną Wcisło, panią Anetą Strugacz.

Uczniowie klas pierwszych wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami zebrali się w czytelni na trzeciej (klasy po gimnazjum) oraz czwartej (klasy po szkole podstawowej) godzinie lekcyjnej, aby wysłuchać wybranych fragmentów nowel polskich w interpretacji młodzieży z klas wyższych. Wzięli w niej udział uczniowie: Weronika Szczukiecka, Hubert Stempczyński, Piotr Sładek z klasy 4 Tgi, Wiktoria Kowalczyk i Magdalena Cieślak z klasy 4 Tt, Mateusz Sobczak z klasy 2 Tg.

Młodzież pięknie odczytała fragmenty nowel, m. in. „Katarynki” B. Prusa, „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, „Orki” Władysława Stanisława Reymonta, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza. Bibliotekarki przygotowały również wystawę poświęconą nowelom pozytywistycznym.

DRODZY UCZNIOWIE!
W DNIACH 4 - 6 WRZEŚNIA 2019 R. ODBĘDZIE SIĘ W CZYTELNI
(PARTER, OBOK POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO) KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PODCZAS DŁUGIEJ PRZERWY, CZYLI OD 10.35 DO 10.55.
BIBLIOTEKARKI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

            W dniu 2 września 2019 r. dyrektor ZS nr 2 im. J. Długosza, pan Dariusz Kowalczyk, powitał wszystkich na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

            Wśród zaproszonych gości byli: wieloletni dyrektor naszej szkoły pan Henryk Strózik, pan Jacek Bogucki Prezes Zarządu ANIA HOLDING, pan Grzegorz Płatek, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży ANIA HOLDING, Dyrektor Zarządzający JB, pani Sonia Kabała, Asystent Zarządu ANIA HOLDING, pan Mariusz Golec, Prezes Zarządu WIELTON S.A., pani Joanna Cesarz, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi WIELTON S.A., pan Ryszard Ramus i pan Józef Maryniak, instruktorzy praktycznej nauki zawodu WIELTON S.A., pan Sebastian Kliciński, Prezes Zarządu ZUGIL S.A., pani Marzena Uram, manager ds. Marketingu i Public Relations ZUGIL S.A., pan Grzegorz Pogroszewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego, pan Józef Spaleniak i pani Danuta Dobrzyńska, członkowie Zarządu Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego, pan Grzegorz Muzyka, Prezes PATROL GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K. A., pan Marek Toboła - Menadżer ds. Kluczowych Klientów z firmy Signify Poland Sp. z o.o.

            Jak co roku z naszej szkoły delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem pomordowanych nauczycieli.

     Ważnym wydarzeniem podczas inauguracji roku szkolnego było otwarcie na warsztatach szkolnych nowych pracowni klas patronackich firmy ZUGIL S.A.  – sala B27 i B27A.

            W tym roku naukę rozpoczynają uczniowie w następujących klasach pierwszych, zarówno po gimnazjum, jak i po szkole podstawowej:

  • Klasa I T rt – wychowawca Anna Pawlak – Łacina
  • Klasa I Tm – wychowawca Aleksandra Wróbel
  • Klasa I T es – wychowawca Małgorzata Sitek
  • Klasa I Tg – wychowawca Katarzyna Kaczmarek
  • Klasa I Ti – wychowawca Radosław Grzesiak
  • Klasa I T A es – wychowawca Jacek Spodzieja
  • Klasa I T Ai – wychowawca Artur Godyń
  • Klasa I T A rt – wychowawca Agnieszka Kuzyk
  • Klasa I A g – wychowawca Monika Chudy
  • Klasa I A ko – wychowawca Michał Łasiński
  • Klasa I A s – wychowawca Katarzyna Lemańska
  • Klasa I A m – wychowawca Ireneusz Torchała
  • Klasa I B s – wychowawca Przemysław Faiński
  • Klasa I B ko – wychowawca Iwona Wcisło
  • Klasa I B m – wychowawca Mariusz Pałka

Strona 1 z 2

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME