Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

         Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

          Kolejny duży sukces odnieśli biegacze z naszej szkoły. 11.10.2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Podopieczni Pani Agnieszki Kuzyk wygrali te zawody z ogromną przewagą nad pozostałymi uczestnikami i awansowali do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 17.10.2018r. w Łasku. Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i awansu do finału wojewódzkiego.
Reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu: 
1. Golec Hubert
2. Zajączkowski Rafał
3. Włodarczyk Mateusz
4. Ciupa Dominik
5. Chałupka Mariusz
6. Płóciennik Jakub
7. Modrzejewski Szymon
8. Skupiński Damian
9. Włodarczyk Mateusz
Trenerką drużyny jest Agnieszka Kuzyk.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

            W dniach 3 i 4 października 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy poniżej wyniki głosowania:

  • PrzewodniczącyMateusz Faiński z liczbą głosów: 230
  • Zastępca przewodniczącegoPaulina Kita z liczbą głosów: 129

oraz członkowie:

  • Magdalena Cieślak – 95 głosów
  • Konrad Sas – 63 głosy
  • Bartłomiej Klimek – 43 głosy
  • Kacper Jegers – 42 głosy
  • Michał Kowalski – 31 głosów

Zagłosowało 633 uczniów. 5 głosów było nieważnych.

            Zapraszamy nowych członków SU na zebranie organizacyjne w dniu  5 października 2018 r. do czytelni podczas długiej przerwy. Gratulujemy wszystkim kandydatom i życzymy owocnej pracy w SU.

Konkurs plastyczny

Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka 

          Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pt. Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka. Czekamy na Wasze prace (plakaty) – styl i technika dowolne, format – A4 lub większe. Wymaganie konieczne to zawarcie hasła tegoż konkursu na swej pracy i samodzielność. Termin składania prac w bibliotece szkolnej mija 11 października 2018 r. (czwartek). 

Czekamy na Wasze autorskie pomysły, które będą reklamować bibliotekę szkolną Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu.

Wszelkich informacji udzielają bibliotekarki p. Anna Konopka i p. Anna Pawlak – Łacina.

Beznazwy 1a

XVII turniej szachowy "Pamięci Września"

23. września w naszej szkole odbył się XVII turniej szachowy "Pamięci Września", pod patronatem starosty powiatu wieluńskiego, pana Andrzeja Stępnia.  Szkoła od lat zajmuje się organizacją tego turnieju. Startowało prawie stu zawodników i zawodniczek, wśród nich ponad 30 dzieci. W grupie A zwyciężył Rafał Kowalczyk, w grupie B - Antoni Rosa. Sędzią głównym zawodów był Waldemar Wolniaczyk, a pieczę nad organizacją z ramienia szkoły sprawował Remigiusz Rudolf, nauczyciel historii i niegdyś zapalony szachista.

Zachęcamy uczniów i uczennice do spróbowania swych sił w turnieju szkolnym, organizowanym przez nauczycieli WF, w najbliższą środę, 3 października 2018 roku, w świetlicy. Chcemy wyłonić reprezentację ZS nr 2 im. Jana Długosza na zawody powiatowe i wojewódzkie.

 

Ogromny sukces biegaczy z naszej szkoły

Podopieczni Agnieszki Kuzyk odnieśli bezprecedensowy sukces, zajmując 3 pierwsze miejsca w Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Po raz pierwszy w historii w zawodów Licealiady, trzech zawodników z jednej szkoły stanęło na podium. 

Pierwsze miejsce zajął Skupiński Damian, drugie Modrzejewski Szymon a trzecie Płóciennik Jakub i awansowali do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 27 września w Uniejowie.

Reprezentacja 20 chłopców z naszej szkoły zdominowała te zawody w punktacji zespołowej, wygrywając je z duża przewagą nad innymi szkołami.WYBORY

DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

 

Informujemy, że w dniach 3 – 4 października 2018 r. odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydatami są uczniowie:

Paulina Kita klasa 2 Trt

Konrad Sas klasa 2 Tib

Michał Kowalski klasa 2 Tes

Kacper Jegers klasa 2 Tes

 Bartłomiej Klimek klasa 3 Ti

Mateusz Faiński klasa 3 Tm

Magdalena Cieślak klasa 3 Tt

W dniach 1 – 2 października podczas długiej przerwy
w czytelni można będzie osobiście poznać kandydatów, porozmawiać z nimi i poznać ich propozycje działalności w Samorządzie Uczniowskim.

Zapraszamy na spotkanie.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME