Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

"Szlachetna Paczka"

          W dniu 07. 12. 2019 odbył się finał Szlachetnej Paczki. W tym dniu przedstawiciele społeczności szkolnej wręczyli paczkę wybranej rodzinie.

Dziękuję za; przekazane środki finansowe, produkty i przedmioty trwałe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego. Dziękuje także za wsparcie akcji przez włączenie się do prac przez nauczycieli.
W trakcie akcji zebrano 2.284,03 złotych. Ze środków tych zakupiono zgodnie z życzeniem rodziny pralkę, bieliznę pościelową, koc, ręczniki, produkty spożywcze trwałe, produkty chemiczne, drobne osobiste upominki.
Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie w akcję. Koordynator akcji - M. Kowalska

           „Powiada się, że w mowie niektórych ludzi

słychać nawet błędy ortograficzne” .

                                                                                            Jerzy Bralczyk

POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

O ,,Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”

 

 

            W dniu 3 grudnia 2019 roku o godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole IX edycja Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Powiatowa Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych, krzewienie i promowanie poprawnej polszczyzny oraz popularyzowanie kultury języka polskiego.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Byli oni wyłonieni drogą szkolnych eliminacji. W trakcie sprawdzania prac Pan dr Adam Rychlik (pracownik Społecznej Akademii Nauk w Łodzi) wygłosił wykład „Ciekawostki z polszczyzny”. Jury w składzie : A. Lach, A. Strugacz, M. Wardęga,  A. Pawlak – Łacina i I. Wcisło wyłoniło zwycięzców Powiatowego Konkursu Ortograficznego:

I miejsce – Aleksandra Kieler – I LO

II miejsce – Artur Kałużny – SPSK LO

III miejsce – Marta Mowczan – I LO

Nagrodą główną w konkursie było ,,Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”. Za II i III miejsce uczniowie również otrzymali pióra. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział.

 

 

 

II Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

          Dnia 28.11.2019 r rozegrano II Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły ZS Nr2 w Wieluiu do zawodów przystąpiło 10 zawodników. 

W kategorii chłopców:

  • I - Radosław Rybak,
  • II - Kamil Stefaniak,
  • III - Cieślak Szymon.

 

W kategorii dziewcząt:

  • I - Marta Ignasiak,
  • II - Julia Ostrycharz.

Organizatorzy Turnieju w osobach Tomasz Jaworski, Remigiusz Rudolf serdecznie gratulują uczestnikom zawodów.

paczka

Konkurs recytatorski „Strofy dla Niepodległej”

w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu

       W dniu 20 listopada  2019 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu miała miejsce 2 edycja Konkursu Recytatorskiego „Strofy dla Niepodległej”, której organizatorami są Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieluniu, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza oraz pozostałe szkoły ponadpodstawowe w Wieluniu.

     Wśród 36 uczestników znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Mateusz Sobczak z klasy 2 Tg oraz Mikołaj Pęcherz i Mikołaj Karwas z klasy 1 Ai, którzy zaprezentowali się kolejno z wierszami: „Ojczyzna” Marii Konopnickiej, „Rzadko na moich wargach” Jana Kasprowicza, „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego. Uczniów przygotowały nauczycielki języka polskiego p. Anna Pawlak – Łacina i p. Iwona Wcisło.

      Jury w składzie: Maria Szymańska z Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, Marlena Włodarczyk z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Aleksandra Lach z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu oceniało opanowanie tekstu, dykcję, oryginalność oraz interpretację wierszy.

     Nasi uczniowie, choć nie zajęli miejsc na podium, mieli szansę zaprezentować się szerszej publiczności i opanować tremę przed wystąpieniami publicznymi, a także posłuchać swoich kolegów i koleżanek z innych szkół. Na każdego uczestnika czekał dyplom i drobne upominki.

,,Niepodległa do hymnu!''

          8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji ,,Niepodległa do hymnu!'' i punktualnie o godz. 11:11 odśpiewała ,,Mazurek Dąbrowskiego''. Dzień ten był wyjątkowy dla naszych Pierwszoklasistów, którzy złożyli oficjalne ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami ZS nr 2 .

Szkolna uroczystość była również doskonałą okazją do nagrodzenia pamiątkowymi dyplomami klas, które wzięły aktywny udział w ogólnopolskim projekcie historycznym ,,BohaterON. Włącz historię!''. Ponadto panie - Anna Pawlak-Łacina oraz Anna Konopka wręczyły nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego ,,Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka''.

Strona 1 z 4

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME