Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

KIERMASZ KSIĄŻEK w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

w roku szkolnym 2020 / 2021, w związku z epidemią COVID – 19, w innej formie - specjalna grupa na fb

Drodzy Uczniowie!

          W związku z epidemią COVID – 19 kiermasz książek nie odbędzie się w wersji tradycyjnej, w czytelni, w której każdy sprzedawał / kupował potrzebne podręczniki. Na fb naszej szkoły założona jest specjalna Grupa „Kiermasz książek w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu”. Prosimy Was, uczniów klas II, III i IV, o kontakt z młodszymi kolegami i koleżankami, z informacją o chęci sprzedania / kupienia konkretnych podręczników. Uczniowie klas I – ważna uwaga dotycząca języka polskiego – nie możecie odkupić podręczników od klas II, gdyż w naszej szkole nastąpiła zmiana podręczników (na wydawnictwo Nowa Era – seria: Ponad słowami, klasa I, część 1 i część 2). Uczniowie klas II po szkole podstawowej – również uwaga dotycząca języka polskiego – obowiązuje nowy podręcznik z wydawnictwa Nowa Era – seria: Ponad słowami, klasa II, część 1 i część 2. (Zatem nie możecie uczniom naszej szkoły sprzedać podręczników z klasy I).

Bibliotekarki Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

Młoda Krew Ratuje Życie

          Od wielu lat uczniowie szkoły uczestniczą w akcjach Honorowego Oddawania Krwi. W roku szkolnym 2019/2020, w dwóch akcjach  Honorowego Oddawania Krwi wzięły udział 94 osoby. Pozyskano 42.300 ml krwi.

Podsumowanie akcji z w ramach XVII edycji turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” odbyło się w dniu 30. 06.2020 w Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Wieluniu.

krew2

krew1

MATURZYSTO – WAŻNE INFORMACJE DLA CIEBIE

  • Na egzamin może przyjść WYŁĄCZNIE OSOBA ZDROWA bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Jeżeli przebywasz w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych lub sam objęty jesteś kwarantanną lub izolacją wwarunkach domowych NIE MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W EGZAMINIE.
  • Na teren szkoły NIE WNOSIMY ZBĘDNYCH RZECZY, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek itp.
  • Na egzaminie korzystamy WYŁĄCZNIE Z WŁASNYCH przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. NIE WOLNO POŻYCZAĆ przyborów od innych osób.
  • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść WŁASNĄ BUTELKĘ Z WODĄ.
  • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej ZACHOWAJ ODPOWIEDNI ODSTĘP (co najmniej 1,5 m) oraz miej ZAKRYTE USTA ORAZ NOS. Zapoznaj się z PLANEM SYTUACYJNYM korzystania z wejść do szkoły oraz opuszczania terenu szkolnego po egzaminie w zależności od miejsca zdawania egzaminu.

Rysunek MATURY do internetu

 

  • Na teren szkoły możesz wejść WYŁĄCZNIE Z ZAKRYTYMI USTAMI I NOSEM (maseczka, przyłbica), po wcześniejszej DEZYNFEKCJI RĄK PRZY WEJŚCIU do szkoły. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu wskazanych miejsc.
  • W TRAKCIE EGZAMINU masz obowiązek zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym.
  • NIE DOTYKAJ dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegaj HIGIENY KASZLU i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
  • Koniecznie zachowaj ODPOWIEDNI DYSTANS OD INNYCH zdających po zakończonym egzaminie (wrażeniami po egzaminie podziel się z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły).
  • Swoje rzeczy osobiste (plecak, torba, kurtka, telefon itp.) będziesz mógł zostawić w foliowym worku, ale ogranicz je do CAŁKOWITEGO MINIMUM.

MATURA 2020

PLAN 

konkurs patrol

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

          Na terenie województwa łódzkiego został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, koordynowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem telefonu 726 611 611 oraz w mediach społecznościowych ( Snapchacie i Messengerze) 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie  specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych. Codziennie w godzinach od 12.00 do 20.00 działa infolinia 726 611 611,  natomiast w godzinach od 20.00 - 00.00 można uzyskać wsparcie specjalistów na Snapchacie  i Messengerze. Telefon będzie funkcjonował do 14 czerwca b.r.

Informujemy, że na terenie szkoły  istnieje możliwość  skorzystania z konsultacji i porad ze strony  wychowawców i nauczycieli oraz szkolnych specjalistów: pedagoga i psychologa.   

Mogą Państwo codziennie w godzinach od 8.00 – 16.00 za pośrednictwem  modułu  „Wiadomości” w dzienniku elektronicznym, poczty elektronicznej  lub wideorozmowy  odbyć konsultację, uzyskać poradę oraz wsparcie i pomoc. Istnieje również możliwość kontaktu telefonicznego po udostępnieniu numeru telefonu w sekretariacie szkoły ( 43 843 49 80 )  przez osoby zainteresowane tą formą kontaktu. Psycholog i pedagog szkolny nawiąże kontakt z Państwem  na wskazany numer. 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i wierzymy, że uda Nam się wspólnie rozwiązać problemy wynikające z tej trudnej i wyjątkowej sytuacji.

Zasady przeprowadzania i

harmonogram egzaminów w 2020r.

Link do informacji

Strona 1 z 6

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME