Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

WIECZÓR POEZJI JAKA JESTEŚ, KOBIETO…? 

   W dniu 25 lutego 2015 r. o godzinie 17. w naszej szkole odbył się wieczór poezji pt.: „Jaka jesteś, kobieto…?” przygotowany przez nauczycielki języka polskiego, panią Annę Pawlak – Łacinę i panią Anetę Strugacz i uczniów klas: I tr, I tg, III TT, III tg.

  To piękne spotkanie poetyckie przy świecach ukazywało kobietę, jej rozwój, począwszy od małej dziewczynki, młodej kobiety, żony, matki, kochanki aż po starość. Można było usłyszeć wiersze różnych polskich poetów, np. Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Małgorzaty Hillary, Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Adama Ziemianina. Wiersze recytowane przez młodzież przeplatane były fragmentami piosenek o kobietach.

  Na wieczór poezji przybyło wielu gości z różnych instytucji kulturalnych naszego miasta, ze szkół, bibliotek, ale również wielu młodych ludzi, co nas bardzo cieszy i jest świadectwem tego, że poezja jest czytana, że poezji się słucha, że poezja jest bliska ludziom i skłania do refleksji.

 

 

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME