Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Konkurs recytatorski „Strofy dla Niepodległej”

w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu

       W dniu 20 listopada  2019 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu miała miejsce 2 edycja Konkursu Recytatorskiego „Strofy dla Niepodległej”, której organizatorami są Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieluniu, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza oraz pozostałe szkoły ponadpodstawowe w Wieluniu.

     Wśród 36 uczestników znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Mateusz Sobczak z klasy 2 Tg oraz Mikołaj Pęcherz i Mikołaj Karwas z klasy 1 Ai, którzy zaprezentowali się kolejno z wierszami: „Ojczyzna” Marii Konopnickiej, „Rzadko na moich wargach” Jana Kasprowicza, „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego. Uczniów przygotowały nauczycielki języka polskiego p. Anna Pawlak – Łacina i p. Iwona Wcisło.

      Jury w składzie: Maria Szymańska z Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, Marlena Włodarczyk z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Aleksandra Lach z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu oceniało opanowanie tekstu, dykcję, oryginalność oraz interpretację wierszy.

     Nasi uczniowie, choć nie zajęli miejsc na podium, mieli szansę zaprezentować się szerszej publiczności i opanować tremę przed wystąpieniami publicznymi, a także posłuchać swoich kolegów i koleżanek z innych szkół. Na każdego uczestnika czekał dyplom i drobne upominki.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME