Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

REPREZENTANCI  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 IM J. DŁUGOSZA  W WIELUNIU WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA !!!!

          25.10.2018r. w Poddębicach odbyły się Finały Mistrzostw Województwa w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2018/19. Powiat wieluński reprezentowali chłopcy  z Zespołu Szkół nr 2. Podopieczni Dariusza Fitas i trenerki Agnieszki Kuzyk odnieśli największy sukces w historii występów Zespołu Szkół nr 2 w finałach Licealiady zajmując 2 miejsce !!!! Ze względu na ekstremalne warunki pogodowe (obfite opady deszczu i porywisty wiatr) organizatorzy skrócili dystans tras biegowych, co było dla nas dużym problemem i wyzwaniem, gdyż zawodnicy przygotowywani byli do zdecydowanie dłuższej trasy. Do ostatniej zmiany ważyły się losy złotego medalu ,który przegraliśmy minimalnie, pozostawiając resztę ekip daleko z tyłu.

Ogromne gratulacje dla całej reprezentacji  Zespołu  Szkół nr 2 w Wieluniu :

 1. Golec Hubert
 2. Zajączkowski Rafał
 3. Włodarczyk Mateusz
 4. Ciupa Dominik
 5. Chałupka Mariusz
 6. Płóciennik Jakub
 7. Modrzejewski Szymon
 8. Skupiński Damian
 9. Ignasiak Łukasz

Opiekunem drużyny był Dariusz Fitas a trenerką jest Agnieszka Kuzyk.

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

 - NAGRODA DLA MŁODZIEŻY -

            W dniu 24 października 2018 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia dla uczniów z najlepszą frekwencją za ubiegły rok szkolny i dla młodzieży z zespołu szkolnego i z koła filmowego. Wycieczka jest nagrodą, ufundowaną przez Radę Rodziców w naszej szkole. Organizatorem było biuro podróży Kolumb z Wielunia.

            Opiekunowie wycieczki, nauczycielki pani Anna Pawlak – Łacina i pani Ewa Urbaś, zadbali o interesujący program. W Muzeum Pana Tadeusza młodzież uczestniczyła w lekcji pt. „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. O życiu w PRL-u”, a następnie zwiedzała Rynek (niektórzy mieli wyjątkowe szczęście i znaleźli niejednego krasnoludka). W Centrum Wiedzy o wodzie „Hydropolis” wzbogaciliśmy się o wiedzę o wodzie, bez której nie byłoby życia (interesujące były wystawy: Planeta Wody, Głębiny, Ocean Życia, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej oraz Strefa Relaksu). Niezapomniane wrażenia zostaną po przejeździe kolejką liniową Polinka nad rzeką Odrą oraz po wjeździe na Sky Tower (49. piętro) – wspaniałe widoki na panoramę Wrocławia, które przy tak pięknej pogodzie były naprawdę wyjątkowe.

            Wycieczka była bardzo udana, a droga powrotna upłynęła pod znakiem piosenek w wykonaniu członków zespołu muzycznego.

Szkolny Konkurs Recytatorski

MISTRZ PIĘKNEJ RECYTACJI

            W dniu 25 października 2018 r. odbyła się 3 edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. Mistrz Pięknej Recytacji. Organizatorkami były bibliotekarki pani Anna Pawlak – Łacina i pani Anna Konopka.

            W jury konkursu zasiadali: przewodnicząca pani wicedyrektor Agata Piskuła oraz członkowie bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu pani Elżbieta Walczak oraz przedstawicielka SU Magdalena Cieślak  z klasy 3 Tt.

            Celem konkursu jest propagowanie kultury żywego słowa, podniesienie poziomu pięknej recytacji, upowszechnianie wiedzy o zasadach poprawnej recytacji, uwrażliwienie młodzieży na piękno poezji i prozy.

            Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 6 uczestników: Magdalena Pindak z klasy 2 Tg  - wiersz „Reduta Ordona” A. Mickiewicza, Marta Pająk z klasy 2 Tg – wiersz „Pierwsza przechadzka” L. Staffa, Ewelina Chlebicka z klasy  I Tg – wiersz „Kolęda warszawska 1939” S. Balińskiego, Dorota Piekielna z klasy 2 T rt – wiersz „Polska” A. Słonimskiego, Natalia Morka z klasy II Trt – wiersz „Mazowsze” K. K. Baczyńskiego, Wiktoria Kowalczyk z klasy III Tt – wiersz „Oblicze ojczyzny” T. Różewicza.

            Jury oceniało opanowanie tekstu, dykcję, gesty i postawę, kontakt wzrokowy i ogólne wrażenie artystyczne.

            Werdykt jury przedstawia się następująco:

 • I miejsce zajęła Natalia Morka,
 • II miejsce – Dorota Piekielna
 • III miejsce – Wiktoria Kowalczyk.

Magdalena Pindak z klasy 1 Tg.

            Nagrodami w konkursie były książki – piękne tomiki poezji i dyplomy autorstwa Eweliny Chlebickiej z klasy I Tg.

Konkurs plastyczny

Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka

          W dniu 25 października 2018 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pt. Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 1 Tg i 2 Tg – wpłynęło 32 prace. Jury w składzie: Anna Konopka, Anna Pawlak – Łacina, Mirosław Kamiński, Robert Olejnik wyłoniło zwycięzców:

 • Magdalena Pindak z klasy II Tg – I miejsce,
 • Marta Pająk z klasy II Tg – II miejsce,
 • Noemi Ignaczak z klasy II Tg – III miejsce

oraz wyróżnienia dla Natalii Stasiak z klasy II Tg i Eweliny Chlebickiej z klasy I Tg.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy (warto dodać, że na dyplomach wykorzystano grafikę ze zwycięskiego plakatu Magdaleny Pindak), i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczniom. Liczymy na to, że Wasze interesujące plakaty reklamujące bibliotekę szkolną sprawią, iż będziecie do nas chętnie przychodzić. Bo pamiętajcie, Drodzy Czytelnicy: Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka. Zapraszamy!

Wycieczka do Andrychowa

          18 października klasa I operator obrabiarek skrawających,  nad którą patronat objął ZUGIL SA, była na wycieczce w Andrychowie zorganizowanej przez firmę.  Uczniowie zwiedzali tam odlewnię , mogli obejrzeć również obrabiarki sterowane komputerowo. Dodatkową atrakcją był przejazd po torze kartingowym w Bielsku- Białej.

 

Półfinały Mistrzostw Województwa

w sztafetowych biegach przełajowych

          W dniu 17.10.2018r. w Łasku odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Pomimo skróconej trasy (1000m. ), co dla naszych zawodników biegających na co dzień dłuższe dystanse, było sporym utrudnieniem i dużym wyzwaniem, poradzili sobie rewelacyjnie. Po raz kolejny reprezentanci naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni i z ogromną przewagą wygrali te zawody, awansując do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 25.10.2018 roku w Poddębicach.

Reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu :

1. Golec Hubert
2. Zajączkowski Rafał
3. Włodarczyk Mateusz
4. Ciupa Dominik
5. Chałupka Mariusz
6. Płóciennik Jakub
7. Modrzejewski Szymon
8. Skupiński Damian
9. Włodarczyk Mateusz

Opiekunem drużyny podczas zawodów był Dariusz Fitas a trenerką chłopców jest Agnieszka Kuzyk.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

„Długa przerwa w Długoszu”

          W dniu 12 października 2018 r. Zespół Szkół nr 2  im. Jana Długosza w Wieluniu świętował Dzień Edukacji Narodowej. Grupa kabaretowa w składzie Natalia Dziedzic z klasy II Tg, Katarzyna Pękala, Jakub Mielczarek, Marcin Ramuś, Maciej Urbaniak z klasy I Te przygotowała scenkę kabaretową „Długa przerwa w Długoszu” w reżyserii nauczycielek pani Anny Pawlak – Łaciny i pani Anety Strugacz. W scence, poprzedzonej wysłuchaniem piosenki, której słowami były popularne teksty nauczycieli, wystąpili nauczyciele: polonistka, matematyk, historyk, elektryk, wuefista, którzy narzekali na wyczyny swoich podopiecznych J. Na koniec piosenkę o awansie nauczycieli (na melodię włoskiego utworu  „Felicita”) zaśpiewała Natalia Morka z klasy II Trt. O nagłośnienie i piękne efekty świetlne zadbał Kamil Grela z klasy III Ti.

Szkolny zespół muzyczny Mechanik w składzie: Paulina Kita, Natalia Morka, Natalia Sułkowska, Paweł Ryng, Krystian Bator, Dawid Patyk, Patryk Kluba, Aleksandra Michnik wykonał piosenki: „Piękniejsza” z repertuaru KASY, „Zawsze tam gdzie ty” z repertuaru Lady Pank , „Narcyz” z repertuaru Łzy oraz „Byle jak” z repertuaru Margaret.

Nowo wybrany Samorząd Uczniowski pożegnał dotychczasową grupę młodzieży i opiekuna SU, przedstawiając nowe opiekunki: panią Martę Konieczną – Kucharską i panią Magdalenę Ingram. SU w składzie: Mateusz Faiński, Paulina Kita, Konrad Sas, Magdalena Cieślak, Bartłomiej Klimek, Kacper Jegers, Michał Kowalski złożył życzenia nauczycielom i czerwone długopisy z życzeniami z piękną sentencją: „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”. Przedstawiciele SU wręczyli kwiaty na ręce dyrekcji szkoły.

Damian Czarny, były przewodniczący SU, podziękował  byłej opiekun SU, pani Annie Pawlak – Łacinie za zaangażowanie w pracę i mobilizowanie młodzieży do działania.

Dyrektor Szkoły, pan Dariusz Kowalczyk, złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczył Nagrody Dyrektora, które otrzymali nauczyciele: pani Maria Wardęga, pani Renata Cieślak, pani Barbara Kossakowska – Cichy, pani Beata Cieślak, pani Agnieszka Szuster, pani Iwona Janecka, pan Ireneusz Torchała, pan Rafał Domagała, pan Roman Błaszczyk, pan Adam Spychała oraz pracownicy administracji pani Ewelina Nowak i pani Jolanta Konstanty. Dyrektor Szkoły poinformował również o ważnych nagrodach, które otrzymali nauczyciele naszej szkoły. Nagrodę Starosty w tym roku szkolnym otrzymali pani wicedyrektor Agata Piskuła, pani Karolina Kik, pan Andrzej Grajoszek, pan Jacek Spodzieja. Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymał kierownik warsztatów szkolnych, pan Włodzimierz Kamiński. Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali: złoty medal pani Małgorzata Kowalska i pan Czesław Cichla, srebrny medal pan Dariusz Fitas, brązowy medal pani Renata Cieślak. Były dyrektor ZS nr 2 pan Henryk Strózik, zaproszony na dzisiejszą uroczystość, złożył życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME