Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Międzypowiatowy Konkurs nt. HIV/AIDS

          W odbytym w dniu 25.10.2019 etapie szkolnym Międzypowiatowego Konkursu nt. HIV/AIDS najwięcej punktów uzyskały następujące osoby:

  • klasa itA; Hubert Skonieczka, Kamil Drapiewski,
  • klasa 3 ttr; Paulina Wlazła, Natalia Kuźbik,Zuzanna Grzelak.

Osoby te zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu.

         W dniu 28.10.2019 odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu nt. HIV/AIDS. Najwięcej punktów uzyskały następujące osoby:

  • klasa 2 tm; Szczepan Adamski,
  • klasa 3 ttr; Paulina Kita.

Osoby te zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy uzyskanych wyników i posiadanej wiedzy.

M.Kowalska - koordynator konkursów

UWAGA KONKURS !!!

          Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w pierwszym etapie konkursu WIELTON GO.

Pierwszy etap konkursu zostanie przeprowadzony w terminie od 06.11.2019 do 20.11.2019  za pośrednictwem aplikacji webowej udostępnionej pod adresem http://wieltongo.pl (kod dostępu u szkolnego administratora konkursu).

Uczestnik gry będzie odpowiadać na pytania, wykonywać zadania i zdobywać punkty, które pozwolą na przejście kolejnych etapów. Zagadnienia obejmować będą obszary działalności firmy Wielton: kontakt z klientem, marketing, projektowanie, badania, produkcja, sprzedaż, serwis, zarządzanie.

Więcej informacji oraz rejestracja u szkolnego administratora konkursu p. Marty Mamzerowskiej, sala B24

 

„Mediacja rówieśnicza”

- spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2

Wieluniu

 

            26 października 2019 r. w Ośrodku Mediacyjnym Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych w Wieluniu z okazji „Tygodnia Mediacji” miało miejsce wydarzenie – spektakl artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowany przez Panią Magdalenę Salejdę i Anetę Strugacz.

          W obsadzie wystąpili między innymi uczniowie z klasy 4 technikum obsługi turystycznej: Magdalena Cieślak, Patryk Przyborowski, Hubert Kopacz, Magdalena Stanaszek, Wiktoria Kowalczyk, Marcel Marczak, Jakub Duranc, Piotr Sobera oraz uczennice z klasy 3 technikum cyfrowych procesów graficznych  Noemi Ignaczak i Natalia Dziedzic.

W rolę mediatorów wcielili się Marcin Ramuś  z klasy 2 technikum elektryczne i Konrad Sas z klasy 3 technikum  informatyczne.

Przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły poruszało problematykę cyberprzemocy, zjawiska stanowiącego poważne zagrożenie dla użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. W spektaklu  przedstawiono historie nieudanego związku między dwojgiem młodych ludzi,  który  zakończył się umieszeniem przez chłopaka nagich zdjęć swojej dziewczyny w Internecie. Jednym z rozwiązań   trudnej sytuacji młodych ludzi był ich udział w mediacjach rówieśniczych. Mediacje zakończyły się sukcesem dla osoby pokrzywdzonej jak i sprawcy.

Celem spektaklu było uświadomienie młodzieży, jak ogromne znaczenie ma  mediacja w życiu społecznym. Jest metodą rozwiązywania konfliktów, która znajduje szerokie zastosowanie w budowaniu odpowiedzialności młodego pokolenia. Rozwija empatię, uwrażliwia na siebie wzajemnie, budując relacje interpersonalne, które w dzisiejszym świecie często zastępowane są przez nowe technologie.

Spektakl spotkał się z ogromnym uznaniem widzów. W najbliższym czasie zostanie wystawiony w naszej szkole i w Szkole Podstawowej w Bieniądzicach.

Czarownice z Salem – spektakl teatru wpół do czwartej

w reżyserii Marii Wardęgi

Udział naszej uzdolnionej młodzieży

z Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

            W dniu 11 października 2019 r. w Wieluńskim Domu Kultury w Wieluniu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie artystyczne – spektakl teatru działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu wpół do czwartej pt. „Czarownice z Salem” na podstawie dramatu Arthura Millera. Autorem scenariusza i reżyserem jest polonistka z naszej szkoły, pani Maria Wardęga.

            Teatr wpół do czwartej to teatr amatorski, który tworzą mieszkańcy Wielunia w różnym wieku. Wśród obsady są nasi zdolni uczniowie: Błażej Stanek z klasy 4 Ti i Natalia Dziedzic z klasy 3 Tg. Błażej w roli Johna Proctora był niesamowity, a Natalia w roli Abigail Williams wyjątkowa. Na pewno długo pozostaną w pamięci widzów. W układzie tanecznym, który przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Iwona Janecka, uczestniczyły również nasze uczennice: Weronika Szczukiecka i Wiktoria Urban z klasy 4 Tgi, Natalia Dziedzic z klasy 3 Tg, Gabriela Czerwińska z klasy 1 Trt, Aleksandra Heidt, Weronika Walczak, Julia Ostrycharz, Julia Lefler z klasy 1 Tg.

Pani Maria Wardęga, reżyser tegoż wyjątkowego spektaklu, podkreśla, że jest to sztuka o uniwersalnym przesłaniu, skłaniająca do refleksji na temat ważnych, społecznych, moralnych i egzystencjalnych problemów. Dodaje również, że to 11 już z kolei przedstawienie wieluńskiej grupy teatralnej, które wymagało wielu miesięcy prób i ciężkiej pracy, a także odwagi do zmierzenia się z tak trudnym tematem.

Warto dodać, że aktorzy wystąpili w Wieluniu trzykrotnie – dzień przed premierą spektakl został wystawiony dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Wieluniu, a w dniu 22 października dla uczniów wieluńskich szkół. Publiczność podziękowała artystom owacją na stojąco. Każde przedstawienie teatru wpół do czwartej jest interesującym wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście.

Ogólnopolska akcja BohaterOn – włącz historię!

Kartki dla uczestników powstania warszawskiego zrobione przez naszych uczniów

          W październiku uczniowie klasy 1Tg, 1 Tes i 1 Trt brali udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Partnerami akcji są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Koordynatorkami akcji w naszej szkole były: p. Anna Kozieł, p. Anna Pawlak – Łacina oraz p. Iwona Wcisło. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

W ramach akcji w szkole zostały przeprowadzone lekcje o powstaniu warszawskim oraz akcja pisania listów i kartek do Powstańców Warszawskich. Wszystkie dowody uznania stworzone przez uczniów trafiły za pośrednictwem fundacji do rąk samych zainteresowanych, w wielu przypadkach stając się początkiem pięknego dialogu pokoleń.

 

Dzień Edukacji Narodowej

LEKCJA POLSKIEGO

WYJĄTOWA – Z WYJĄTKOWYMI UCZNIAMI

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miała miejsce uroczystość – program artystyczny „Lekcja polskiego – wyjątkowa – z wyjątkowymi uczniami”, przygotowany przez nauczycielki, p. Annę Pawlak – Łacinę, p. Anetę Strugacz, p. Iwonę Wcisło oraz młodzież: Magdalenę Cieślak, Patryka Przyborowskiego, Marcela Marczaka  z klasy IV Tt, Weronikę Szczukiecką z klasy IV Tgi, Natalię Dziedzic z klasy III Tg, Krzysztofa Chrabańskiego i Mateusza Faińskiego z klasy IV Tm.

Oprawą światła i dźwięku zajęli się, jak zawsze, uczniowie Kamil Grela i Bartłomiej Klimek z klasy IV Ti.

Była to lekcja, podczas której można było zaobserwować różne postawy uczniowskie i ciężką pracę polonistki, na koniec uhonorowaną wiązanką chryzantem i wiązanką życzeń. Młodzież z SU złożyła życzenia nauczycielom i wręczyła na ręce pana dyrektora i pani wicedyrektor kwiaty, w podziękowaniu za pracę całego grona pedagogicznego. Pan dyrektor Dariusz Kowalczyk wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Półfinały Mistrzostw Województwa w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

          07 października 2019 r. na Stadionie MOSiR-u w Sieradzu odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej chłopców w ramach Licealiady 2018/2019. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 6 miejsce na 11 szkół. Warto podkreślić że ZS nr 2 był najlepszą szkołą z powiatu wieluńskiego.

Szczególne wyróżnienie dla:

  • Mateusza Czyża ucznia kl. 4 Ti który zajął 1 m-ce w rzucie dyskiem
  • Kacpra Janika ucznia kl. 4 Te który zajął 1 m-ce w rzucie oszczepem
  • Kamila Furmańskiego ucznia kl. 3 Ti który zajął 2 m-ce w pchnięciu kulą
  •  Huberta Stępczyńskiego ucznia kl. 4 Tgi który zajął 5 m-ce w skoku w dal
  • Damiana Mendaka ucznia kl.4 Tm który zajął 5 m-ce w skoku wzwyż

oraz wyróżnienia i podziękowania dla pozostałych zawodników reprezentujących naszą szkołę.

Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 :

1. Czyż Mateusz - 4 Ti
2. Janiak Kacper - 4 Te
3. Mendak Damian - 4 Tm
4. Skupiński Jakub - 4 Tm
5. Stępczyński Hubert - 4 Tgi
6. Furmański Kamil - 3 Tia
8. Kluba Patryk - 3 Tm
9. Ciupa Dominik - 2 Tm
10. Kluba Kacper - 2 b ko
11. Koryciak Kuba - 2 b ko
12. Włodarczyk Mateusz - 2 Te
13. Wojtak Jakub - 2 Ti
14. Wójciak Kacper - 1 Ti
15. Małys Kamil - 1 Tm

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME